aynur-sendemir-logo

GENİTAL ESTETİK

genital-estetik
kurtaj-yasalmidir

Vajinoplasti Nedir?

Normal doğumlardan sonra yaşlanma ve genetik faktörler sebebiyle vajinal doku ve çevresindeki kaslar tonusunu ve eski gücüyle beraber formunu da kaybeder, genişler. Bir çok kadında görülen ilişki sırasındaki gevşeklik ve tatmin olamama duygusu partneri tarafından da elbette hissedilebilir.

Neden Vajinoplasti?

Cinsel ilişkide bolluk hissi, ilişki sırasında hava hissetme, cinsel isteksizlik sorunları olan kadınlarda veya doğum yapmış olmamasına rağmen yapılsak olarak doğuştan geniş vücuda sahip ve yine doğuştan büyük vajinaya sahiplere vajina daraltma ameliyatı yapılır. Böylece hem cinsel isteği hem de daha kaliteli cinsel hayat geri kazandırılır. Vajinal Estetik Operasyonu, Estetik Vajinal Cerrahi, Vajinoplasti, Vajina Gençleştirme gibi birçok farklı isimle ifade edilen bu işlem sonucunda vajinal bölge hem daha genç görünür hem de eskiden bulunduğu forma döner ya da doğuştan elde edemediği fonksiyonu elde eder.

Vajen Ön Duvarı Sarkması (Sistocel)

Vajen ön duvarı sarkması nedir?

Vajen ön duvarı öne doğru sarktığında mesane öne doğru yer değiştirir.

Hatta sarkma büyük boyutta olursa mesane vajinal açıklık kısmından görülebilir. Bu duruma sistosel yani ‘mesane sarkması’ denmektedir, idrar torbası aşağıya doğru yer değiştirir.

Vajen ön duvarı sarkması nelere yol açar?

Bu durum çoğunlukla kadınlarda gülerken , ağırlık kaldırıp İndirirken, karın basıncının arttığı durumlarda idrar kaçırma problemine neden olur. Hatta bazı kadınlar bu sorun yüzünden toplum içinde bulunmaktan korkar ve eve kapanır. Sık sık bulunduğu yerde ped değiştirme ihtiyacı hisseder.

Nasıl tedavi olurum?

Genel ya da lokal anestezi ile yapılacak olan yaklaşık 1 saatlik bir ameliyat ile rahatlıkla çözülebilen bir durumdur. Bu operasyona sistosel onarımı ya da diğer ismiyle colporrhaphy arterior denmektedir. Böylece mesanenin bu çıkıntısı düzeltilir ve mesane normal anatomik konumuna yükseltilir.

Vajen Arka Duvarı Sarkması (Rektosel)

Vajen arka duvarı sarkması nedir?

Rektosel vajina arka duvarının sarkması demektir. Doğum yapmak, kronik kabızlık, kronik öksürük, obezite gibi pek çok sebep rektoselin yaşanmasına neden olabilir.

Rektosel bağırsak hareketlerini yavaşlatır ve zorlaştırır, bunun sonucunda kabızlık yaşanır.

Rektosel düzeltme operasyonuna rektosel onarımı veya diğer adıyla colporrhaphy posterior denir. Operasyon genel ya da lokal anestezi ile yaklaşık 1 saatte yapılır.

neler-soylediler
Yazılarımızı kopyalamayınız! Emeğe saygı lütfen!