aynur-sendemir-logo

GENİTAL ESTETİK

genital-estetik

genital-estetikLabioplasti nedir?

Labioplasti; iç dudakların estetik olarak küçültülmesi, normalden büyük ve asimetrik olan dudakların şekillendirilmesi, labiumlar adı verilen büyük ve küçük dudakların oluşturulması işlemidir. Labiumlar  genetik ve hormonal nedenlerden dolayı, ağda kullanımı veya doğumlardan sonra ve tabii yaş ilerledikçe yer çekimi etkisiyle sarkar, uzar, şeklinde bozulmalar yaşanır, rengi koyulaşıp asimetrik bir hal alabilir.

Bazı kadınlarda labiumlar (dış dudaklar) doğuştan küçüktür. Dar kot, bikini, mayo gibi kıyafetlerin giyilmesi küçük dudaklara sahip vajinalarda kronik irritasyon, çekilme hissi ya da ağrı gibi problemlere neden olur ve zaman içinde labiumların travması ile şekil bozukluğu oluşabilir. Bu durum görünüş ve estetik bakımından kişiyi rahatsız eder. Psikolojik olarak ise etkilenmesine sebep olur, örneğin; cinsel ilişkilerde partnerine karşı komplekse kapılmasına ve özgüvensizliğe düşmesine sebep olur.

Bazen de iç dudaklar doğuştan büyüktür ve sarkmıştır. Bu sarkma ve büyük olma durumu vajinanın girişini kapatır, bakteriyel mantar enfeksiyonlarına yol açabilir, kızarıklık, kaşıntı ve kuruluğa da sebep olur.

Labioplasti operasyonu; geniş, uzun, düzensiz olan küçük dudakları şekillendirmek için ya da küçültmek için yapılır. Özellikle tercih edilme sebebi ıslak mayo ya da bikinilerde yaşanan çirkin görüntü ve çıkıntıdır. Operasyon sonucunda görüntü düzeldiğinden kişinin özgüveni de tekrar yerine gelir ve cinsel hayatı renklenir.

Labioplasti operasyonu muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilmekte ve hasta işlemden hemen sonra hayatına devam edebilmektedir.

neler-soylediler
Yazılarımızı kopyalamayınız! Emeğe saygı lütfen!