aynur-sendemir-logo

GENİTAL ESTETİK

genital-estetik

GENİTAL BEYAZLATMA

genital-estetik

Dış genital bölgeye Vulva denir. Genital beyazlatmaya aynı zamanda vulva bölgesinin beyazlatılması da denmektedır.

Vulvada renk değişimi, bronzluk veya koyulaşma kadınlık hormonu olan Östrojen ve güneş ışığının etkisi ile gerçekleşir. Östrojen hormonu Genital bölgedeki Melanositleri harekete geçirir ve güneşışığı ile serbestleşen renk pigmentleri ile Vulvanın koyulaşmasına sebep olur. Genital bölgenin örtülü olması veya kıllanma derecesi, Ultarviyole Işınlarının zararlı etkisini engellemez. Bunun haricinde ilerleyen yaşla birlikte, Hormon ve Krem kullanımları, PCOS, geçirilmiş jinekolojik operasyonlar da genetik yatkınlıkla birlikte genital bölgede renk koyulaşmasına sebep olabilirler.

Bu durum kadının özgüveninde azalmaya sebep olup değişik derecelerde cinsel Problemlere yol açabilir. Genital bölgedeki bu renk koyulaşmasının fizyolojik bir işlevi yoktur. Dolayısı ile oluşan renk değişimi ve koyuluğun rahatsız edici düzeyde olması, bazı işlemlerle giderilebilir.

Biz özellikle dokuda belirgin bir beyazlatmaya gitmeden, doku ile uyumlu hale gelebilecek bir renk açma yöntemini tercih ediyoruz. Bunu pembeleştirme olarak da adlandırmak mümkün. Burada kimyasal bir Peelingden söz ediyoruz ve ihtiyaca göre 4 ile 6 seans arası bir işlem ile yeterli sonuç elde edilmektedir. Rengin derecesini bir miktar daha açma ihtiyacı olması halinde 4 ay sonra seanslar tekrarlanabilmektedir.

 

 

neler-soylediler
Yazılarımızı kopyalamayınız! Emeğe saygı lütfen!