aynur-sendemir-logo

GENİTAL ESTETİK

genital-estetik

G-SHOT (G noktası dolgusu-büyütme) NEDİR?

genital-estetik

G noktası; ilk kez Alman Dr. Grafenberg’in tanımlaması ile fark edilen ve onun ölümünün ardından vajinal girimin üst iç tarafına verilen addır.

Bazı orgazm sorunlarında, Geç Orgazm, Orgazm Uyarı Bozukluğu veya Orgazm Olamama gibi durumlarda başvurulan, Vajinal Orgazm sağlayan G noktasının belirginleştirilmesi, dolgu ile büyütülmesi (G noktası dolgusu) ve orgazma ulaşmanın kolaylaştırılması işlemidir.

Cinsel ilişki sırasında Vajinal Orgazmı sağlayan G noktasına, cerrahi müdahale gerektirmeden, basit bir dolgu enjeksiyonunun yapılmasıdır. Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatmin edici olmakta, duyarlılık artmakta, hem de orgazm olma ve hazzın doruğuna ulaşma kolay bir hale gelmektedir.

G-Shot Nasıl Uygulanır?

Daha önceden tespit edilip, lokal anestezi ile uyuşturulan G noktasına 1-2 cc kadar dolgu maddesi (Hyaluronik asit) uygulanır. İşlem muayenehane koşullarında yapılır ve süresi yaklaşık 20 dakika kadardır. Dolgu uygulaması sırasında veya sonrasında ciddi bir ağrı oluşmaz.

G noktası büyütme işleminden sonraki ilk 3-4 gün ilişki yasağı vardır. Bu sürede verilen dolgu maddesi dokuda şişme ve belirginleşme yapar.

 

O-SHOT

blank

Daha iyi bir Orgazm için O-Shot mucize bir enjeksiyon mu?

Kişinin klitorisine bir iğne ile kendi kanını enjekte ettirme fikri ilk etapta cazip görünmeyebilir. Ancak yaşanan Cinsel Doyum sorununun ciddiyeti ve işlem sonrası orgazm yoğunluğundaki artma, kişilerin tercih sıralamasında bunu yaptırmaya değer görmesine etki eder.

O-Shot’ın işlevi nedir?

Bu prosedürün uygulanması, kişinin kendi kanından bir plazma hazırlanarak olur. Sonra bu plazma Klitoris ve Vajinanın belli bölgelerine enjekte edilir. Amaç, Klitoris ve Vajinanın, özellikle O noktasının uyarılabilirliğini arttırarak, kadının orgazma daha kolay ulaşmasını ve orgazmı dorukta hissetmesini sağlamaktır. Ayrıca bunu mümkün kılan kan plazmasının hücresel çoğalmayı arttırmasıdır. Bu etkiyle tüm genital bölge uyarılır ve orgazm kolaylaşır.

O-Shot’ın etkisi nedir ?

Birçok etkisi vardır. Doğru uygulandığında, Klitoris ve Vajinanın artmış uyarısıyla orgazmın daha yoğun hissedilmesini sağlar. Ayrıca azalmış libidoda cinsel isteğin tekrar canlanmasını sağlar. Yapılan işlem bir Yenilenme ve Gençleştirme etkisi sağladığından, özellikle Menopoza geçişte yaşanan vajinal kuruluğa da etkisi olmaktadır.
Hatta bu PRP enjeksiyonunun idrar kaçırmaya pozitif etkisi de gözlenmektedir. Bazı kadınlarda tek bir seans kalıcı etki sağlayabildiği gibi, bazıları bu etkiyi yıllık tazeleme enjeksiyonları ile devam ettirirler. Nadiren fayda görmeyenler de olabilmektedir.

O-Shot uygulaması ağrılı bir süreç midir?
Uygulama, önce sprey lokal anestezi sıkılarak ön uyuşturma ve ardından enjeksiyon ile uyuşturularak yapılır. İşlemden sonra herhangi bir iyileşme ya da bekleme süresi yoktur, ağrı olmaz.

O-Shot etkili bir uygulama mıdır?

İşlemin yapılması bile libidonun artmasına sebep olacaktır. O–Shot’tan sonra yaşanan cinsel yoğunluk ve partner tarafından da fark edilen değişim kişilere bu duygudan yoksun olmanın ve cinsel problemler yaşıyor olmanın ne kadar anlamsız olduğunu hatırlatır.
Oysa ki yaşanan bu ruhsal sıkıntı ve cinsellikten uzaklaşma duygusu, basit bir işlem ile sex hayatına renk katabilecektir.

O–Shot’ın riskleri var mıdır?

Kendi kan hücreleri ile tedavi ( PRP ) uzun süredir başarı ile uygulanabilmektedir. Bunun yanında her müdahalede olduğu gibi, bunda da ehil olmayan ellerde bazı riskler ve komplikasyonlar oluşabilir. Çok hassas bir bölge olan klitoris ve çevresi, steril olmayan müdahalelerle enfeksiyon kapabilir. Bazen de aşırı reaksiyonel tepkimeler ve hassasiyette artma olabilir. Çok uzun süredir uygulanan yöntemler değildirler. Bu yönteme başvurmadan önce, cinsel istek arttırıcı diğer yöntemler ve bir cinsel terapist ile görüşmek gibi alternatif yolları denemek gerekir.

O-Shot ve G-Shot Farkı Nedir?

Her iki uygulama da vajen girişi ve çevresine yapılmaktadır. Uygulama yerleri ve beklenen etki mekanizması biraz daha farklıdır. Ağrısız, kısa süreli işlemlerdir ve muayenehane koşullarında uygulanırlar. Yan etki beklenmeyen her iki müdahalede de amaç, kadınların cinsel haz duygularının artırılması, vajinal fonksiyonlarının yerine getirilmesi, idrar kaçırma ve yaşla artan kuruluğun giderilmesidir. O-shot bir PRP uygulama yöntemi iken, G-shot tedavisi ise Hyalüronik Asit ya da yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilir.

neler-soylediler
Yazılarımızı kopyalamayınız! Emeğe saygı lütfen!