aynur-sendemir-logo

Genital Estetik Nedir?

genital-estetik
genital-estetik

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik operasyonları kişinin bedenine karşı olan hoşnutsuzluğu ve kendine olan özgüven eksikliği nedeniyle yaptırılan operasyonlardır. Basit bir operasyonla kişinin kendine güvenini arttırır ve partnerine karşı kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Normal doğum sonrası vajinada kalıcı hasarlar oluşabilmektedir.

Vajinanın genişlemesi, gevşemesi, buna bağlı olarak cinsel haz alamama ( anorgazmi ), cinsel İsteksizlik, cinsel ilişki sırasında hava gelmesi gibi şikayetler yaşanabilir. İç dudaklarda ( labia minor ) sarkma, renk değişimi, kaşıntı ve kuruluk olması ya da dudakların birbirinden farklı büyüklüğe sahip olması (asimetri) hem kronik enfeksiyonlara yol açabilir, hem de cinsel ilişkiyi zorlayabilir, penisin vajinaya girişine engel olabilir, ağrı ve sevimsiz bir süreç yaratarak kişiyi de partnerini de olumsuz etkileyebilir.

Neden Genital Estetik?

Genital bölgede eski görüntüsünden farklı ve memnun olunmayan bir görüntü olduğunda pek çok kadın cinsel konuda yetersizlik ve özgüven eksikliği hisseder. Çoğunlukla da bu sorunlarını kimseyle paylaşamazlar, bu nedenle psikolojik olarak da kötü etkilenirler. Yapılan operasyonlar sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlarlar.

 

neler-soylediler
Yazılarımızı kopyalamayınız! Emeğe saygı lütfen!